DAMIZLIK KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ TESİSİ | ELMALI KÖYÜ

DAMIZLIK KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ TESİSİ | ELMALI KÖYÜ

DAMIZLIK KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ TESİSİ | ELMALI KÖYÜ

ÇİZME YAPI MİMARLIK END.SAN.TİC.LTD.ŞTİ olarak damızlık tesislerimizde yarka ve koyun yetiştiriciliği olmak üzere iki alanda faaliyet göstermekteyiz.

Gerekli ekipmanlar ile tesisimizin havalandırma, sevk ve idaresini sağlıyoruz. Her gün günde bir kez besleme işlemlerini yapıyoruz. Üçüncü hafta itibariyle tesis sıcaklığımız 23-24 derece olarak düzenliyor ve periyod boyunca sıcaklığımıza bu şekilde devam ediyoruz.

Tesisimizin içinde ve dışında bio güvenliğe ekstra önem veriyoruz.  Bunun için tesisin etrafında fare mücadelesi veriyor,  tesis girişlerinde sınırlı sürede tesiste bulunma, tesis içerisine girmeden önce duş alma, tesis içine uygun özel kıyafetlerin giyilmesi ve sadece tesis içinde bulunan ekipmanların kullanılması gibi önemler alıyoruz.

Periyod boyunca yem, veteriner hizmeti, tesisin temizlik, dezenfekte işlemleri ve ilaçlandırma gibi tüm ihtiyaçları sözleşmeli firmamız tarafından karşılanıyor.

Damızlık koyun yetiştiriciliğimizde ise merinos ırkı koyun yetiştirmekteyiz. Farklı bir ırk karışımını önlemek adına sadece kendi damızlıklarımızdan sürümüzü büyütüyoruz. Kendi kiraladığımız özel yapım meralardan çıkan buğday, arpa, mısır ve ottan oluşan karışım ile anaçlarımızı besliyoruz. Kuzularımıza ise büyümeleri için özel yem kullanıyoruz.